CONVERSE PRIDE

Na kolekci oslavující cestu sebepoznávání a lásky k sobě samému se vůbec poprvé podílela i česká designérka Tereza Žofková.

Je na čase ukázat svou hrdost. Letošní již šestá Converse Pride kolekce se řídí heslem “Pride never stops” a oslavuje jedinečné cesty za sebepřijetím a sebeláskou. Prozkoumává každodenní radosti i strasti provázející LGBTQIA+ komunitu. Barevná limitka vyjadřuje podporu celosvětovému hnutí Pride a těm, kteří se nebojí bojovat za své pravé já.

Vůbec poprvé se na kolekci podílela i česká umělkyně Tereza Žofková. Patří do týmu mladých kreativních lidí, kteří mají odhodlání změnit svět k lepšímu. Nazývají se All Stars a Converse jim dává příležitost zlepšovat se a převést své vize ve skutečnost.

Pětici All Stars designérů z celého světa, kteří byli u vzniku Pride kolekce, spojuje fakt, že i přes jejich kulturní odlišnosti, kráčí po cestě směřující stejným směrem. To udalo tón celé kolekci. Abstraktně zpracovaný motiv hor se postupně mění ve volně plynoucí květy.

Limitka je nepřehlédnutelná jak barevným provedením, tak grafickými detaily na teniskách i jednotlivých kouscích. Do duhových odstínů jsou zahaleny strany Chucků i jejich podrážky. Poprvé se v kolekci objevuje model Run Star Hike, který vedle barevné podrážky nese ikonickou výšivku v Pride barvách. V kolekci nechybí ani unisexové Alexis Pro Jack Purcell. Nově vznikly i barevné pantofle oslavující individualitu.

Pro letošní Pride oslavy si každý může vyrobit osobitý model a vyjádřit tak svůj postoj. Inspirovat se můžete u jednotlivých modelů, které vytvořila All Star komunita.

Kolekce podporuje charitativní organizace LGBTQIA+ po celém světě a pomáhá jedincům s objevováním jejich individuálních cest za sebepoznáním.

Společnost Converse od vydání první Pride kolekce v roce 2015 věnovala více než 1,3 milionů dolarů na podporu místních i globálních organizací LGBTQIA+. Příspěvky putovaly zejména na podporu bezpečných prostor pro mládež, pomoc při hledání odpovědí na otázky sužující skupinu a na základní zdroje potřebné během pandemie COVID-19.

Kolekce k dostání u vybraných prodejců.

Sledujte novinky Converse také naFACEBOOKU aINSTAGRAMU.

Publikováno: 4 Jun 2021